למה מנטרל ריחות רעים הוא כל כך חשוב?

האם ידעתם שחוש הריח שלנו מסוגל להבדיל בין יותר מטריליון ריחות שונים? האם ידעתם שזהו החוש הקדום ביותר שהתפתח ראשון מבחינה אבולוציונית? האם ידעתם שהוא בעל החיבור הישיר ביותר למוח? אולי לא ידעתם, אבל עכשיו אתם יכולים להתחיל להבין מדוע ריחות וניחוחות יכולים להשפיע עלינו בצורה כל כך חזקה.

אכן, כל אחד מאיתנו יכול להיזכר בקלות בחוויה נעימה מאוד של שהייה במטבח עם בישולים שהוא אוהב. כפי שאתם בוודאי יודעים ישנם בתי עסק בתחום המזון, בעיקר מזון מהיר, שממש משתמשים בתגובה החיובית שלנו לריחות בישול מסוימים ומפיצים את הריחות במכוון אל הרחוב דרך מתקנים שונים. לעומת זאת, בוודאי גם תוכלו להיזכר בחוויה מאוד לא נעימה הקשורה לריח, כאשר לרוב האנשים קופצת מייד מול העיניים תמונה של שירותים ציבוריים בלתי נקיים, עם תחושת הסלידה והגועל שריחות כאלו מעוררים. ובאמת, ריחות מעוררים בנו באופן חזק קשת רחבה של תגובות נעימות ובלתי נעימות, החל מתחושה רגועה ונינוחה, דרך רעננות ונמרצות, ועד לכאב ראש ובחילה. ומכיוון שחוש הריח מחובר בצורה כל כך חזקה אל המוח, תחושות אלו מוטבעות בעומק הלא מודע שלנו ומקושרות אל המקום בו היינו או אל החוויה שחווינו. כאן בדיוק אנו מגיעים אל החשיבות של מנטרל ריחות רעים.

מוצר חיוני למגוון בתי עסק

בואו ניקח למשל מסעדה, אשר בה כמובן יש לריחות והניחוחות חשיבות מרובה. בלי נטרול ריחות רעים עלולים לחדור פנימה ניחוחות בהחלט לא רצויים מהמטבח (למשל של תבשילים שרופים) או חלילה מהשירותים. כידוע, הטעמים שאנו חווים מושפעים לא פחות מהטעם מאשר ומהריח, ובאמת – אם תסתמו את האף ותנסו להבחין בין שני מזונות שהייתם בטוחים שאתם מכירים את טעמם – תתקשו לעשות זאת במקרים רבים. אין ספק כי ריח רע במסעדה משפיע על עצם מהות השירות והמוצרים שהיא מספקת, ומכאן קצרה הדרך לאובדן הלקוחות. מנטרל ריחות של חברתנו לא רק הופך את האוויר לנקי ומניחוחות בלתי נעים, אלא מסוגל להפוך את הניחוח למזמין ומעורר תיאבון. סמארט סנט מעמידים לרשות לקוחותינו יותר מאלפיים סוגי ריחות שייוצרו בקפידה במעבדה הייעודית שלנו, עם המון התכוונות וניסיון למגזרי המשק השונים, לרבות מסעדות, בתי קפה ועסקים דומים.

דוגמא נוספת לחשיבות של נטרול ריחות רעים ניתן למצוא בחדרי כושר לסוגיהם. כידוע, במקומות אלו אנשים נוטים להזיע מאוד, כאשר הריחות יכולים להיות חזקים מאוד, להתגבר בקיץ החם למרות המיזוג, ולהעיק מאוד גם בחורף כאשר צריך לעבוד בדלתיים סגורות. גם כאן, סביר מאוד להניח שמתאמנים המזהים את המקום עם ריחות חריפים של המון אנשים אחרים, ועם ניחוחות בלתי נעימים שמעוררים סלידה, יעדיפו להעתיק את האימונים שלהם למקום אחר. מנטרל ריחות רעים של חברתנו מעניק פתרון מצוין גם לחדרי אימון וכושר מכל סוג ובכל גודל של חלל. דוגמא אחרונה שנביא במאמר זה, אם כי ישנן רבות נוספות, היא של נטרול ריחות בבתי מלון והארחה. גם במקומות אלו יש לא מעט מוקדים של ריחות בלתי נעימים, כמו למשל המכבסה המשותפת, חדר הכושר, המטבח התעשייתי, ריחות המגיעים מהרחוב שבחוץ וכדומה. ברור ששהייה במלון הכרוכה בתחושת סלידה לא תעורר יותר מדי רצון לשוב ולהתארח בו, או להמליץ עליו לחברים. לכן, גם במקומות הארחה יש חשיבות גדולה לשימוש במנטרל ריחות כפי שחברתנו מספקת.