מפיצי ריח למסעדות

מפיץ ריח למסעדה – יוצר את האווירה המבוקשת

אין ספק שאחד האלמנטים החשובים ביותר במסעדה או בבית הקפה, הקובע במידה רבה את שביעות הרצון של הסועדים, הוא הניחוח השורה בה. אולם מדוע הדבר כה חשוב? כיצד ניתן להשפיע ולייצר אותו? מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת? במאמר הבא ניתן תשובות לשאלות אלו ונוספות.

על מה שבין טעם לריח

עם כל הכבוד לריחות, ברור שאנשים מגיעים למסעדה קודם כל בשביל הטעם, אבל האם השניים באמת כה שונים. למעשה, חוש הטעם שלנו יודע להבדיל בין ארבעה סוגים בלבד של טעמים, שהם המתוק, המלוח, החמוץ והמר, ויש עוד סוג של טעם שנקרא חלבוני. כיצד מקבלים אם כן אינספור טעמים במנות המוגשות במסעדות? כאן חוש הריח נכנס לתמונה. למעשה, מי שמסיבה זו או אחרת אינו יכול לחוש בריחות, ואפילו אם האף שלו סתום כרגע, הוא יתקשה מאוד להבדיל בין הטעמים השונים, ואפילו לזהות מאכלים שבדרך כלל לא הייתה בעיה להבדיל ביניהם. אכן, בניגוד לחוש הטעם, חוש הריח שלנו יכול לזהות מיליונים רבים של ניחוחות. כידוע, כאשר אנשים אוכלים הם נושמים דרך האף את המולקולות הנפלטות מהמזונות השונים, דבר התורם ולמעשה מעצב במידה רבה את הבדלי הטעמים.

ריחות שונים במסעדות

לכאורה, מסעדה היא מקום שבו אמורים לשרור ניחוחות מצוינים של תבשילים חמימים ומפתים. גם בבתי קפה נצפה למצוא ניחוחות דומים, אם כי יותר עדינים ופחות משמעותיים. ואולם, כפי שיודע כל אדם שבבעלותו בית קפה או מסעדה, או שעובד במקומות אלו, יש לא מעט מפגעי ריח המגיעים למשל מהמטבח, מזיעה של אנשים וגם מבחוץ. כפי שראינו, הריח משפיע במידה רבה על הטעם, ואם הריחות במסעדה אינם טובים הרי שגם הטעמים יהיו באיכות ירודה. אין ספק כי הדבר פוגע באופן משמעותי בחוויית הסועדים, במוניטין של המקום, ברצון של לקוחות לחזור אליו או להמליץ עליו לאחרים. דברים אלו נכונים גם לגבי בתי קפה, בהם מעוניינים ליצור מעין עולם קטן בפני עצמו, שהינו שקט ורגוע, נעים ונקי. ואולם, אם חודרים ריחות חריפים אל מרחב הסועדים, קשה להניח שמישהו מהם ירצה להישאר לזמן רב או לחזור לכאן.

תפקידם של מפיצי הריח במסעדות ובתי קפה

מפיצי ריח למסעדות ובתי קפה ממלאים שני תפקידים עיקריים, המשתלבים למעשה לאחד. ראשית, הם תורמים לטיהור האוויר מריחות בלתי נעימים על ידי הפצת ריחות שנבחרים על ידי בעל המקום. שנית, אותם הריחות הנבחרים תורמים לאווירה המבוקשת, כאשר מפיץ ריח למסעדה פועל באופן שקט וברציפות בהתאם לתוכנית המבוקשת. למעשה, בעזרת מפיצי ריח למסעדות ולמקומות אחרים בתחום המזון, ניתן ליצור הרבה אפקטים בהתאם לסגנון, למיתוג העסק, לסוג המזונות המוגשים בו וכדומה. חברתנו כבר ייצרה מעל לאפיים סוגים שונים של ריחות במעבדה המתקדמת שלה, והמומחים שלנו יודעים כיצד להתאים את הניחוח המושלם לכל בית העסק.

באיזה סוג של מפיץ ריח לבחור?

מפיצי ריח לבתי קפה ומסעדות יכולים להיות מסוגים שונים. ראשית נתאר מפיצי ריח ומסעדות לבתי קפה של חברתנו, שיכולים לכסות שטחים שונים. כך לדוגמא, אנו מציעים מפיץ ריח למסעדה המסוגל לכסות שטח של 100 מ"ר, מפיץ של 150 מ"ר ומפיץ של 400 מ"ר. מדובר במפיצים שקטים ואוטומטיים לחלוטין שאת הפעילות שלהם ניתן לתכנת מראש בהתאם לשעות העומס במסעדה, שעות פעילות שונות במטבח שלה, שעות שבהן המסעדה סגורה שבהן המפיץ מפסיק לעבוד, שעות הבוקר והערב, וכדומה. במילים אחרות, כל מה שצריך לעשות הוא רק לתכנת את התוכנית המבוקשת בצורה קלה ופשוטה מאוד (הנציגים שלנו יסבירו לכם כל מה שצריך לדעת), ומכאן והלאה המפיץ עושה את העבודה שלו באופן אוטומטי לחלוטין. 

כמובן שהמפיצים שלנו גם לא דורשים מכם להחליף סוללות, צריכת החשמל שלהם נמוכה מאוד ולא תכביד בכלל על הוצאות העסק. מעבר לכך, הם קומפקטיים ובעלי עיצוב מודרני ונעים לעין, כך שהם בוודאי לא יפריעו לאסתטיקה של בית הקפה או המסעדה, או לתנועת של מלצרים ולקוחות. ובכל מקרה, ניתן גם להציבם במקומות שבכלל לא נראים לעין.

אנו יודעים כי יש בעלי מסעדות ובתי קפה המתלבטים בין מפיצים כמו שלנו ובין השיטות, המכשירים והאמצעים היותר ישנים. לכן, חשוב לנו להסביר כי בחירת מפיצי ריח לבתי קפה ומסעדות של חברתנו מעניקה עוד שורה ארוכה של יתרונות. לא נתאר במאמר זה את כולם אבל נסביר למשל, שבטכנולוגיית האידוי שעליה מבוססים מפיצי ריח למסעדות שלנו, מולקולות הריח הריחות נשארות הרבה יותר זמן באוויר בהשוואה לתרסיסים מימיים שמאבדים את כוחם עד מהרה. כמו כן, אין להשוות בין מגוון הניחוחות האפשריים לבחירה עם המפיצים האוטומטיים שלנו, לבין מוצרים אחרים הקיימים בשוק. המגוון העצום מאפשר לכל בית קפה ומסעדה לייצר את הריחות המבוקשים שיאפיינו וימתגו את העסק.

אנחנו עומדים לרשותכם

לאור חשיבותו של הריח בעולם המזון, המסעדות ובתי הקפה, הבחירה במפיצי ריח ובניחוחות הספציפיים איננה בהכרח קלה ופשוטה. נהפוך הוא, אנו מתייחסים אל העניין בכובד ראש ולכן נציגינו יגיעו עד אליכם, בכל מקום בארץ, על מנת לספר ולהסביר על המכשיר וכדי שתוכלו להתרשם ממבחר ניחוחות מתאימים לבתי קפה ומסעדות. בנוסף לכך, נמשיך לעמוד לרשותכם בכל עת עם שירות מסור וזמין, ומענה לכל שאלה. ואם יש לכם כבר עכשיו שאלות והתלבטויות שתרצו לקבל עליהן מענה מהיר ומקצועי, אתם מוזמנים להרים את הטלפון ולהתקשר אלינו.

חברת סמארט סנט מתמחה בהפצת ריח ומעניקה שרות לאלפי עסקים בארץ ובעולם